Çalınan oyların bulunması ile Ali, Sineklidağ’ın muhtarı olur. Rıza’yı öldüren Hüseyin’in planı ise işlemiş, Sipsi ne olduğunu anlayamadan hapsi boylamıştır. Sipsi, masum olduğunu söylese de kimseyi inandırmaz. Çünkü Hüseyin’in hazırladığı tüm deliller suçlu olarak onu göstermektedir. İrfan’la ile Hüseyin’in konuşmalarına tanık olan Rasih, tüm gerçeği öğrenir.
Keşanlı Ali Destanı 12. Bölüm izle
Öğrenir öğrenmez de Ali’ye anlatmaya gider fakat, başına gelen beklenmedik bir kaza ona engel olur. Muhtar olan Keşanlı Ali, mahallede değişim rüzgarı başlatır. Meydana cinayete kurban giden arkadaşı Rıza’nın adını verir. Mahalle sakinlerine ise tapu sözü verir. Çakal Rüstem’e olan borcu nedeniyle evini kaybetmek üzere olan Titrek Ekrem’in yardımına da gene Keşanlı Ali koşar. Çakal’a, mahallelinin ona olan tüm borcunu ödeyeceğini söyler.

Kısa sürede 20 bin Lira bulmak zorunda olan Ali, bir pavyonda düzenlenen bilek güreşi müsabakasına katılmaya karar verir. Letafet Hanım’ın yanında kalan Zilha, her geçen gün yeni şeyler öğrenip kendini geliştirmektedir. Fakat Letafet Hanım’ın hastalığı ise günden güne daha kötüye gitmektedir. Zilha’dan bir türlü vazgeçemeyen Ali, onu görmeye gider. Uzun zamandan sonra ilk defa Sineklidağ’ın dışında birlikte vakit geçirirler. Ancak Zilha, Ali’den zor bir seçim yapmasını ister.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s