Muhteşem yüzyıl 52.bölüm büyük bir heyecanla bekleniyor. Muhteşem yüzyıl’da pargalı fırtınası ön planda kendini gösterdi.Muhteşem yüzyıl 51.bölüm ‘de özeti şöyle gerçekleşti;

Pargalı’nın yaşayıp yaşamayıcağı belli olmadı

Muhteşem yüzyıl son bölüm’de herkes pargalı’nın öleceğini düşünüyordu ama beklenen olmadı. Pargalı ibrahim paşa kendi heykel’ini Sultan Süleyman’a sormadan yaptırınca saray’da huzur gitti. Pargalı ibrahim’e ilk başta heykelinden dolayı herhangi bir şey söylememişti fakat hürrem sultan sözleri ile dolduruşa getirdi Sultan süleyman’ı ve sultan’da pargalı çağırarak gözleri önündeki heykelinin kafasını kılıcı ile uçurdu. Pargalı’ya benim koltuğunda gözün mü var diye sorunca pargalı’nın kalbi kırıldı ve Sadrazam Mührü’nü ile bütün yetkilerini sultan süleyman’a iade etti. Sultan süleyman’da mührünü geri aldı ve Pargalı odadan çıktı.
Muhteşem Yüzyıl 52. Bölüm izle
Pargalı kimseye söylemeden a köşküne gitti. Giderkende karısı hatice sultan’a ve kimseye herhangi bir şey söylemeden gitti. Yani yaşananları hepsi Pargalı ile sultan süleyman arasında yaşandı. Ama pargalı bu dargınlığı fazlasıyla uzatmıştı.

Hatice sultan kocası pargalı’nın nereye gittiğini bilmediği için abisi sultan süleyman’ın kellesini alacağını düşündü ve abisinin karşısına geçip hesap sordu. Kocam nerede, onun canını koruyacağınıza dair söz verdiniz, o ölürse bende ölürüm dedi ve odadan ayrıldı. Hatice sultan’ın durumuna üzülen valide sultan oğlu ile konuşmaya gitti . Oğluna pargalı’nın akibiyeti konusunda sorduğu soruya aldığı cevap ise Eğer şehzade mustafa’nın düğününe gelirse canını bağışlayacağını aksi halde kellesi gideceğini söyledi.

Bunu duyan hatice sultan, kocasının gelmeyeğini düşünerek Şehzade mustafa’yı av köşküne göndererek pargalıyı gelmesi için ikna etmesi için herkesten gizli olarak gönderdi. Ama pargalı’nın gelmeyeğini anlayan şehzade nikah töreni için saray’a geri geldi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s