Eve Düşen Yıldırım dizisinin 13. bölüm özeti:

Kendini katil olduğuna inandıran Namık, her şeyi itiraf etmek için polise gider. Ancak Muazzez öyle ruhuna dokunur ki, Namık kayıtsız kalamaz; eve geri döner.

Feyyaz’ın yaşadığını bilen Şayeste bunu Namık’a açıklamak, onun katil olmadığını söylemek ister. Ancak Namık’ın Muazzez yüzünden döndüğünü öğrenince, Şayeste hiç olmadığı kadar kocasına hırslanır.

Pınar gözünü karartıp Sait’in evine gider. Şayeste dirense de evde uzun süre kalan Pınar, bekleyip Sait’i görmek ister. Her taşın altından kurtarıcı gibi çıkan Halil, burada da devreye girer; Pınar’ı evden uzaklaştırarak Ahmet Şükrü’nün dikkatini çekmeyi başarır.

Halil küçük bir oyunla Şayeste’nin ağzından laf almaya çalışır. Şayeste önce kabullenmek istemese de olanı biteni Halil’e anlatmaya karar verir. Evin huzursuz kadını artık iyice köşeye sıkışır. Halil’in Pınar ile olan ittifakı da Şayeste’yi zor durumda bırakacaktır.

Şayeste Feyyaz’a verdiği sözü “Tutmak zorunda kalır.” Muazzez’i de yanına alan Şayeste’nin planını Halil altüst edecektir. Tüm bu olanlara Namık ve Sait de şahit olunca olaylar giderek karmaşık bir hal alır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s