Yalan Dünya 22. Bölüm Fragmanı Ve Özeti

Nurhayat Deniz’e 48 saat mühlet verdi

Düğün hazırlıklarına başlayan Nurhayat, evlendikten sonra Rıza ile birlikte Denizler’in dairesinde oturmak istiyor. Dekorasyon için yan daireye teftişe giden Nurhayat, bombayı patlatıyor ve Denizler’den 48 saat içinde evi boşaltmalarını istiyor.

Nurhayat düğün hazırlıklarına başlar. Evlendikten sonra ise Rıza ile birlikte Denizler’in dairesinde oturmak ister. Dekorasyon için yan daireye teftişe giden Nurhayat, bombayı patlatır. 48 saat içinde evi boşaltmaları gereken Deniz, Bora ve Açılay kara kara ne yapacaklarını düşünürler.

Kendine yeni bir kız arkadaş bulan Emir’in ise başı trafik ile derttedir. Sevgilisi Anadolu yakasında oturan Emir, onun işe ve eve bırakılma işlerini üstlenince bütün ömrü yollarda geçmeye başlar. Yaptığı güzel ve iştah kabartan yemekleri ile Kocabaşlar’ı etkilemeye çalışan Nurhayat, düğün isteklerinde abartıya kaçmaya başlar. Evin reisi Şehmuz Bey’e havai fişekten, düğünün sokak reklamlarına kadar bir dizi inanılmaz isteklerle gelir.

Beş parasız olan Bora, para kazanmak için gönüllü denek olmaya karar verir. İlaçların yan etkisini insanlar üzerinde deneyen bir firmaya anlaşmaya gider. Tülay’da kalan Zerrin, onun Selahattin’le barışmasına engel olur. Tülay’a başka, Selahattin’e başka konuşur.

Hatta ödeyemediği borçları yüzünden, pavyonda Tülay’ın işini de kapar. Selahattin’e sanki Tülay’ın isteğiymiş gibi bir dizi para ve eve eşya taleplerinde bulunur. Tülay ile barışmak için her şeyi kabul eden Selahattin, bütün yaptıklarına rağmen aşkının Amerika’ya gittiğini öğrenince çılgına döner.
Ancak Zerrin’in tutarsız konuşmalarından şüphelenen Selahattin, onu takibe almaya karar verir. Evden çıkmak istemeyen Deniz, Bora ve Açılay’ın aklına Nurhayat’ı daireden soğutacak parlak bir fikir gelir. Ancak buldukları bu çözüm başlarına daha büyük bir belanın açılmasına neden olur.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s