Alemin Kıralı 39. Bölüm özeti:

Gözaltlarındaki kırışıklıklardan rahatsız olan Mehveş, kırışıklıklar için cilt maskesi yapmaya ve çeşitli kremler kullanmaya başlar. Nihale’nin Kubat’ın dükkanından getirdiği Çin malı kremi de kullanan Mehveş’in tek gözü istemsiz bir şekilde kırpmaya başlar. Bu fırsatı kaçırmayan Asalet parasını da vererek Aslan ve Mehveş’i dışarı yemeğe gönderir.

Mehveş, restorandaki erkek müşterilere istemsiz bir şekilde göz kırpınca Aslan’ın başı derde girer. Nöbetçi mahkemeye çıkan Aslan’a, bir daha şiddet uygulaması durumunda ise sekiz ay hapis yatma cezası verilir. Aslan’ın bu durumundan yararlanan Asalet, onu çıldırtmak için her yolu denerken Ayben’in de evlenmeye karar vermesi bardağı taşıran Son damla olur.

Eve alkollü geldiği için Asalet’le tartışıp evi terk eden Jülide uçakta yatıp kalkmaya başlar. İşleri yolunda gitmeyen Kubat bunun acısını Nihale’den çıkarmaya başlar. Bu duruma daha fazla dayanamayan Nihale kendince bir yöntem bulur.

Dışarıdan tuttuğu kişilere para vererek alışveriş yapmaları için Kubat’ın dükkanına gönderir. İşlerin açıldığını düşünen ve keyfi yerine gelen Kubat ise artık Nihale’ye iyi davranmaya başlar.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s