İbreti Ailem 1. Bölüm özeti:

Onlar Küçükbaş ailesi…

Onların hikayesi, evde kalmışların, işsiz güçsüzlerin, yırtmaya çalışanların, hayatından memnun olmayanların hikayesi.

Ufak amaçları olan ama yanlış yoldan koşan insanlar…

Zengin olmak için her şeyi mubah gören bir baba Yaşar (Zafer Algöz)…Sevdiği adamı elde etmek için her yolu deneyen genç bir kız Yıldız (Gonca Vuslateri)…Kendinden beş gömlek üstün bir kızın peşinde çaresizce koşan bir erkek çocuk Ender (Olkan Serdar Yıldız)…

Sırf ortamdan kız düşürürüm diye huzurevine çıkmak isteyen bir “ergen” dede Muhsin (Müjdat Gezen)den oluşan bir aile. Ve onların yanında aşırı saf, aşırı naif ama kırmızı çizgileri olan bir anne Şengül (Şebnem Sönmez).

NTC Medya ‘nın yapımcılığını üstlendiği İbreti Ailem ‘in yönetmen koltuğunda Geniş Aile dizisinden tanıdığımız, başarılı yönetmen Ömer Uğur yer alıyor. Senaryosu Murat Emre Kaman- Mehmet Emrah Kaman kardeşlere ait olan dizinin başlıca rollerinde Müjdat Gezen, Zafer Algöz, Şebnem Sönmez, Olkan Serdar Yıldız, Gonca Vuslateri, İnanç Koçak, Melda Gür, Ümit Çırak, Çağlar Çorumlu, Hande Doğandemir, Mert Yavuzcan ve Ali Barışık yer alıyor.

İbreti Ailem; hayallerinin peşinde koşan insanların hikayesi. Ama kestirmeden gitmeye çalışan, kaybolan, kaybeden insanların.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s